PZU
Szeroka oferta ubezpieczeń na życie w PZU

Szeroka oferta ubezpieczeń na życie w PZU

Firma PZU jest szeroko znana i ceniona. Duża część Polaków korzysta z niej od lat i docenia zaangażowanie firmy z tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Ubezpieczenie ma nas zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Jedną z możliwości jest wykupienie ubezpieczenia na życie. PZU oferuje takie polisy i warto przyjrzeć się im bliżej.

Zabezpieczenie najbliższych

Polisa na życie jest przydatna przede wszystkim w sytuacji śmierci ubezpieczonego. Zabezpiecza najbliższe osoby, które muszą sobie poradzić z kosztami pogrzebu lub spłatą ewentualnych zadłużeń. Nie bez znaczenia jest sytuacja, w której ubezpieczony jest główną osobą uzyskującą dochód i ważne jest utrzymanie dotychczasowego poziomu życia całej rodziny.

Jednak polisy dostępne w PZU mają dużo szerszy zakres. Mogą chronić na wypadek nagłego zachorowania na poważną chorobę lub obrażeń takich jak złamanie ręki czy nogi. Możliwa jest też opieka po wypadku lub przy konieczności hospitalizacji. Aby było to możliwe, umowę trzeba zawrzeć w taki sposób, aby ubezpieczyciel rozszerzył ochronę. W wymienionych sytuacjach otrzymamy wtedy pomoc finansową.

Ochrona za granicą

Ubezpieczenia na życie mogą chronić nie tylko w Polsce, lecz także podczas leczenia za granicami naszego kraju. Często jest to związane z bardzo wysokimi kosztami naliczanymi przez placówki medyczne. Polisa może zapewniać wypłacanie renty w razie uszczerbku na zdrowiu lub podczas utraty zdolności do pracy. W razie potrzeby może zostać zorganizowany transport medyczny lub wsparcie specjalisty psychologa w sytuacjach kryzysowych. PZU zapewnia też dowóz leków oraz opiekę po zdiagnozowaniu nowotworu złośliwego.

Wiek osoby ubezpieczonej

Osoba korzystająca z ubezpieczenia musi być w wieku akceptowanym przez ubezpieczyciela. W większości przypadków produkty kierowane są dla osób w wieku od 18 do 60 lat, ale niektóre z oferowanych polis działają nawet do ukończenia 70 roku życia. Firma PZU proponuje zawarcie ubezpieczenia na 5 lat, a później można ją przedłużyć lub wykupić lepszy wariant.

Warto dodać, że czas trwania umowy nie jest wygórowany, bo wielu innych ubezpieczycieli wymaga podpisania umowy na znacznie dłuższy okres, nawet do 30 lat. Skorzystanie z oferty PZU jest korzystne dla osób, które nie chcą podejmować aż tak dalekich planów na przyszłość. Ponadto trzeba brać pod uwagę, że oferty firm często się zmieniają i być może za kilka lat znajdziemy lepszą propozycję. PZU daje swobodę wyboru pod tym względem.

Sumy ubezpieczenia na życie mogą być różne, ale standardowo proponowane są maksymalne kwoty od 50 do 100 tysięcy złotych. Odszkodowanie zostaje wypłacone w całości po śmierci osoby ubezpieczonej, a w innych sytuacjach wysokość jest ustalana na określony procent sumy ubezpieczenia. Dlatego warto szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby mieć pewność, że oferta PZU odpowiada naszym aktualnym potrzebom.